Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi; iki kulak arası bölgeden enseye doğru bulunan ve genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip gür ve sağlıklı saç köklerinin ve ya vücudun başka alanlarından da (göğüs-sırt ve benzeri) alınarak lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra tek tek mikro-motor ile alınarak saç açıklığı olan alana, doğal saç yönü temel alınarak kanalların açılması ve alınan saç köklerinin bu kanallara yerleştirilmesi işlemidir.
Fue işleminde; saç kökleri alınan bölge hemen iyileşir ve tek tek saç kökleri alındığı için alınan alanda ağrı ve dikiş izi olmaz.

6-9 saat süren işlem sonrası hasta evine dönebiliir ve 2 gün sonra saçlar yıkanır. Maksimum 6 ay sonra 5-6 cm olan saçlar devamlı büyümekte ve arkadan alındıkları özelliklere ulaşmaktadırlar.

Mikrogreft denen ve içinde 1-4 arası kıl kökü bulunduran greftlerle yapılan saç nakillerin neticesinde fazlasıyla yüz güldürücüdür ve önceden yapılan güzel olmayan grup grup saçların çıktığı durumlarda dahi bu yöntemle yeniden ayarlanmaktadır.

SAÇ EKİMİ UZMANLIK ve GÜVEN GEREKTİREN BİR İŞTİR:

Saç naklinin başarısı için işlemi gerçekleştiren doktorun tecrübe ve uzmanlığı, kullanılan yöntem malzemenin niteliği ve iyi bir ekip çalışması oldukça önemlidir.

Sağlıkta güven ve mutluluğun ilk adresi olan Türkiye Hastanesi’nde; steril koşullarda
saç ekimine özel donanımlı saç ekim ameliyat odamızda tecrübeli ekip tarafından saç ekimi yapılmaktadır.

FUE yönteminde kıl üniteleri tek tek alınır ve saçlı deri kesilmeden işlem yapılır.
Tekniğin artısı tek tek çıkarılan köklerin yerleri belli olmaz ve iz bırakmaz.

Erkeklerin en çok istediği ve uygulattığı kozmetik amaçlı operasyonların burun düzelttirmeden sonra ikinci sırayı saç nakli operasyonları almaktadır. Yaklaşık 50 yıldır uygulanan saç nakli ameliyatları son yıllarda iyice gelişmiş ve tek kıl halinde ekim yapılabilir hale gelmiştir. Mikrogreft denen ve 1-3 kıl içeren greftlerle yapılan nakillerde kozmetik sonuçlar fazlasıyla yüz güldürücüdür ve eskiden yapılan hoş olmayan grup grup saçların çıktığı olaylar bile bu yöntemle yeniden düzeltilmektedir.

6-7 gün içerisinde saç kökü alınan bölgenin pansumanı tazelenir sonra saç nakli yapılan alan şampuanla yıkanabilir. İğne ile açılan küçük deliklere greftlerin yerleştirilmesi daha az zarara sebep olduğundan., iyileşme daha hızlı olmakta ve saçlar da daha kısa zamanda çıkmaktadır.

İletişim İçin Tıklayınız

Saç Ekimi

Hızlı Randevu
Translate
× How can I help you?

Enter your keyword