PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP sistemiyle hızlı saç uzatma PRP Tedavisi
Normalden olabildiğince daha fazla trombosit barındıran, bireylerin doğal plazma sıvısı anlamına gelen PRP sisteminde yapılan uygulama, bireyin kendi kanı olmaktadır. PRP tedavisinde kullanılan sıvı, bireyin kendi kanı olması nedeniyle hiç bir bağışıklık tepkimesinin ortaya çıkmasına yol açmamaktadır.

PRP tedavisi, doku yenilenmesi ilkesi ile uygulanan, güçsüzleşmiş saç köklerinin sağlamlaştırması ve saç dökülmesini azaltılmasına yönelik olarak uygulanan bir saç tedavisi olmaktadır.

Saç ekimi prosedüründe PRP uygulaması, saçların hızlı uzamasını ve saç ekimi işlemi sonrası oluşan yaraların hızla iyileşmesini sağlamaktadır. Saç ekimi işleminden sonra uygulanan PRP sistemi, saç ekimi yapılan bölgede oluşan yaraların düzelmesi boyunca gözle görülür şekilde hızlandırmaktadır.

Saç ekim işlemi sonrası oluşan kızarıklık ve kabuklanma hızla iyileşirken, PRP tedavisi sebebiyle ekilen saç köklerinin saç uzatma potansiyelinde bariz bir artış olmaktadır.Saç ekimi işlemi yapılmadan önce geçerli PRP tedavisi ise dökülmeye yüz tutan saçların dökülmesini engellemekte, saçların kaybettiği o canlılığı, sağlığı tekrar kazandırmakta ve saç tellerini kalınlaştırma konusunda oldukça etkilidir. Bireylerin kendi kanıyla uygulanan PRP sistemi tedavisi, büsbütün zararsız bir işlem olmaktadır ve hiç bir alerjik tepkimeye neden olmamaktadır.

GÜÇSÜZ SAÇLARA PRP TEDAVİSİ

Takribi 30 dakikalık bir operasyon olan PRP saç tedavisi, saçlarıyla ilgili dökülme, saç tellerinde incelme, saçların sağlığını ve canlılığını kaybetmesi gibi pek çok çeşitli saç problemleri yaşayan bireylere uygulanmaktadır.

Saç sorunu yaşayan bireylerden alınan 10 cc kan ölçeği, laboratuar şartlarında ayrıştırılarak kırmızı kan elde edilmektedir. Elde edilen kırmızı kanın içeriğinde yer alan trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin, akyuvarların ve Pgf’lerin özellikli bir uygulamaya alınmasıyla PRP tedavisi için gereksinim duyulan plazma meydana getirilir.

Elde edilen bu plazma, saç köklerinin gücünü kaybettiği alana veya saç dökülmesinin bulunduğu alana enjekte edilir ve takribi 30 dakika kadar süre (zaman) alan PRP uygulaması tamamlanmış olur.

PRP tedavisi sonrası uygulama yapılan bölgede hiç bir acı hissi veya iz bulunmamaktadır. Bu nedenle PRP tedavisi yapılan birey, günlük hayatına hiç bir aksaklık olmadan devam edebilmektedir.

PRP tekniği kullanılarak tedavi edilen bireyler ayda bir defa olacak şekilde üç ay boyunca PRP tedavisini yenilemelidir ve PRP tedavisinde uygulamanın neticelerinin uzun mühletli olabilmesi için birey yılda bir defa PRP tedavisini yenilemelidir.

PRP TEDAVİSİYLEHIZLA İYİLEŞEN YARALAR

Saç ekiminin ardından uygulanan PRP tedavisi(PRP destekli FUE), saç köklerinin kalıcılığını artırmaktadır ve saç ekimi yaralarının hızla düzelmesini sağlamaktadır.

PRP tedavisi yapılmasındaki maksatlarından bir diğeri de, saç ekimi yapılan alandaki saç köklerini gençleştirmek ve canlandırmaktır. Saç ekimi için verici bölgeden alınan saç köklerini bekletmek için kullanılan solüsyonların içine PRP eklenmesi yada saç köklerinin doğrudan olarak PRP solüsyonu ile yıkanması oldukça yararlıdır ve saç ekimi prosedüründeki tesirlerin daha hızlı şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

PRP tedavisi, saç köklerinin olabildiğinden daha uzun zaman( süre ) hayatta kalmasını sağlamak, saç ekimi yapılan bölgedeki yaraların düzelmesi boyunca hızlandırılması, saç köklerinin saç üretmek için tetiklenmesi maksadıyla uygulanmaktadır ve bireyin kendine kan bağışlaması şeklinde adlandırılmaktadır.

PRP’nin etkileri, PRP tedavisi uygulanan her hastada çeşitli şekilde seyretmektedir. PRP tedavisi, büsbütün yardımcı bir sistemdir. Saç ekimi ardından bireyin saçlarında görmek istediği umutları bütün anlamıyla karşılaması ve hayal kırıklığını önüne geçmek adına PRP tedavisi oldukça önemlidir. Saç ekimi yapılan bölgenin daha hızlı ve daha basit bir şekilde düzelmesi için, yalnızca yardımcı olarak uygulanan bir destek yöntemidir.

PRP Tedavisi

İletişim İçin Tıklayınız

Hızlı Randevu
Translate
× How can I help you?

Enter your keyword